2 paź 2013

Czy air maxy można prać w pralce ?

        Ten temat bardzo często przewija się w postach, w pytaniach, na forach i na Facebooku. Co prawda z butami które są nasze i za które zapłaciliśmy możemy zrobić wszystko co nam się podoba, pytanie tylko czy warto. W teorii wygląda to także  obowiązuje jedna podstawowa zasada - żadnych butów nie pierzemy w pralce. Czy to się komuś podoba czy nie żaden sklep nie uzna nam reklamacji jeśli wypraliśmy nasze maksy i wjedziemy do sklepu o tym trąbiąc. To wiem z autopsji. 
           A jak wygląda to w praktyce ? Moje dwie koleżanki piorą swoje buty i to już kilka razy i one nigdy nie miały problemów - buty są ok, nic się nie stało. Natomiast inna koleżanka wyprała raz swoje butki i biała siatka się przebarwiła i za nic nie idzie tego usunąć (buty są oryginalne, cena wporzo, kupione w legit sklepie). Ja też wyprałem moje airmaxy już dwa razy i tez nic się nie podziało, wiem jednak że niektóre modele szlag trafia w pralce, nie wiem od czego to zależy od temperatury prania, środka/proszku/płynu jaki użyjemy do prania czy też właśnie od samego modelu. Może ze względu na to z czego jest wykonany, z jakiej skóry, tkaniny czy siatki. Może też od wersji kolorystycznej, być może jedne farby z danych kolorystyk puszczają inne nie nie wiem. Wiem jedno jeśli chcecie wyprać swoje airmaxy zastanówcie się dobrze, a najlepiej dowiedzieć się czy ktoś już taki model wyprał - i jak to zrobił - tak będzie chyba najrozsądniej i najbezpieczniej. To chyba tyle w tym temacie - ktoś chce coś dodać - masz maxy, jaki model ? wyprałeś ? - daj znać czy wszytko ok. Wszyscy będziemy wdzięczni. 

3 komentarze :

 1. mam air-maxy 90 seledynowe z siateczką i jest troszke brudna czyszcze ją szczoteczka ale nadal jest brudna mogłabym je włożyć do pralki?
  Jeśli tak to proszę o to jaką temperaturę nastawić w pralce ;)
  byłabym bardzo wdzięczna ;))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIe prać w pralce :) !!! Tym bardziej jeśli masz jasną siatkę to ona złapie kolor od skóry i będą plamy - temat przerobiony wiele razy.

   Usuń
  2. Też myję szczoteczką ale siatka się strzępi :/

   Usuń